Nábor lékařů nemocnice Nový Jičín
23/2/2017

Chcete pracovat v prestižním zdravotnickém zařízení s moderním přístrojovým vybavením a se statusem komplexního onkologického centra se špičkovou péčí?

Jste absolvent lékařské fakulty nebo lékař s praxí?


Ohlédnutí za prvním týdnem
11/10/2016

Milí kolegové,

Je to již týden, co se spustil náš server Ameca a rád bych se s vámi podělil o mílové kroky, které posunuly projekt dál a kterých jste byli nedílnou součástí, bez které by to nešlo!


Jak jsem si nazula popelčiny střevíčky
21/2/2017

Obor epidemiologie je Popelka. A to doslova. Nikdo by do ní na první pohled neřekl, že je krásná, inteligentní, plná života a přitažlivá. Ta pohádková Popelka se blýskla na plese. Epidemiologie se také třpytí nejvíce ve společnosti. Epidemiologie řeší vše, co souvisí s veřejným zdravím.


Stipendium Nadačního fondu Krajské zdravotní
8/10/2016

Získejte stipendium Nadačního fondu Krajské zdravotní

Studujete medicínu? Zlepšete podmínky svého studia. Požádejte si o stipendium Nadačního fondu Krajské zdravotní.  Krajská zdravotní, a.s., která sdružuje nemocnice v Děčíně, Ústí nad Labem, Teplicích, Mostě a Chomutově, nabízí prostřednictvím svého nadačního fondu budoucím lékařům 7 tisíc korun měsíčně.


Když se plní dětské sny aneb práce lékaře – epidemiologa
24/12/2016

Už od dětství jsem se chtěl stát idealisticky lékařem a jezdit pomáhat do rozvojových zemí. V průběhu studia mě z klinických oborů bavily zejména internistické obory a infektologie. Současně jsem však věděl, že nechci každodenní stereotyp na stejném oddělení se stejným typem pacientů po celý profesní život. Líbila se mi a lákala mě terénní medicína. 


Od teorie k praxi
20/7/2016

Přemýšleli jste někdy nad tím, že krize může být i pozitivní zprávou? A nemyslete si, prosím, že se vyžívám v utrpení, ale stále více přemýšlím o tom, co jsem jednou slyšel na přednášce o nákupu akcií. Těm vlastně vůbec nerozumím, ale jedna z myšlenek mě uchvátila a rád se k ní vracím. Nejlepší je nakupovat akcie tehdy, když na chodnících teče krev. Co tím chci říci?


Nemocnice o čtyřech pilířích
8/11/2016

 

Do života vycházíme poučeni zejména po teoretické stránce, ale obecně čekáme, že nás až praxe naučí to podstatné. Pokud jde o léčbu a nemoci, je v tomto ohledu naše příprava snad ještě dostačující, pokud však přijde řada na znalosti o fungování systému a praktického života lékaře, nevíme téměř nic. V náznacích tušíme o možnostech, které nás čekají po studiu, ale rozhodně nejsme prostoupeni hodinami managementu, základy správy nemocnice, vedením personálních pohovorů, možnostmi specializační přípravy a podobně.


AMECA, má zkušenost
20/7/2016

Jak nás napadlo AMECU založit? Za sebe mohu říct, že mě tento nápad ťuknul do čela, tuším, v březnu. Při jedné své pracovní schůzce jsem seděl u pana starosty menšího městečka a vyprávěl mi o tom, jak už několik let hledají lékaře. Obvodní lékař plánuje jít do důchodu a poměrně velký obvod bude nevyužitý.